PK-Fretit

Capital! 2017 tulokset

Tuomarit: Míša Nováková, Milan Tóth, Pavlína Mozgová


  1. Best in Show: Pickpocket’s King Cobra "Chiko"
  2. VSP: Pickpocket’s Cottonmouth "Hile"
  1. Paras Veteraani: Pickpocket's Breathtaking "Bea"
  2. Paras Seniori II: E-Pic's Name of the Wind "Navi"
  3. Paras Seniori I: ACH’s Eocarcharia "Coco"
  4. Paras Juniori: Pickpocket’s King Cobra "Chiko"
  1. Paras Musta soopeli: Pickpocket’s Swooping Evil "Kali"
  2. Paras Soopeli: Pickpocket's Breakout "Jax"
  3. Paras Suklaa: Fireflame Ferrets Hot Wheels Buick Electra "Bjuck"
  4. Paras Pastelli: Hottentott vom Spreewald "Eetu"
  5. Paras Albiino: Nightshade’s Cotton Candy "Pörrö"
  6. Paras Kuviollinen: Indigo from Sibirskih Afin "Tahvo"
  7. Paras Pitkäkarvainen: Hottentott vom Spreewald "Eetu"
  1. Tuomarin Pavlina Suosikki: Nightshade’s Cotton Candy "Pörrö"
  2. Tuomarin Misa Suosikki: Pickpocket’s King Cobra "Chiko"
  3. Tuomarin Milan Suosikki: E-Pic's Name of the Wind "Navi"
  1. Valioituneet: Bajnok Suleiman Atlas "Tao"
  1. Yleisön Suosikki: Pickpocket’s Slapshot "Sia"
  2. Järjestäjän Suosikki: Jane’s Briana "Pikkunen"
  3. Paras Mangusti: Moonshine Hanamura "Hara"

Luokka 1, Veteraani naaraat 2012 (Pavlina)

  1. 1.3 Pickpocket's Breathtaking "Bea" 94 p, lk 1
  2. 1.2 Moonshine Evil Princess Vesuuv "Vesuuv" 93 p, lk 2
  3. 1.1 Pickpocket's Little Miss Sunshine "Fara" 93 p
  4. 1.4 Pickpocket's Bloody Mary "Veela" 91 p
  5. 1.7 Nightshade's Bollinger "Stella" 91 p
  6. 1.6 Nightshade's Amedei "Svea Illusia" 88 p
  7. 1.5 ACH's Sophia Loren "Sofia" -poissa

Luokka 2, Veteraani naaraat 2009-2011 (Pavlina)

  1. 2.1 Mustela Borealis’ Becca "Becca" 92 p, lk 1
  2. 2.2 Pickpocket's Slapshot "Sia" 88 p
  3. 2.3 Nightshade's Platinum "Luna" 88 p
  4. 2.5 Näätälän Morgause "Muro" 87 p
  5. 2.4 Näätälän Guinevere "Alma" -poissa
  6. 2.6 ACH's Roxana "Roxu" -poissa

Luokka 3, Veteraani urokset (Pavlina)

  1. 3.1 Valgetuhkur Ferrero Rocher "Ferrero" 93 p, lk 1
  2. 3.2 Rääkky "Rääkky" 89 p
  3. 3.3 Ferris "Ramonen" 89 p
  4. 3.4 ACH's Lilium Martagon "Mosku" 87 p

Luokka 4, Seniori urokset 2013 (Pavlina)

  1. 4.2 Pickpocket's Kiss Me Quick "Sirius" 94 p, lk 1
  2. 4.5 Mayflower’s Deviant Majoram "Majoram" 88 p, lk 2
  3. 4.3 Crystal Noir Hokkaido “Harmi" 88 p
  4. 4.1 Nostrofuretti Pyx "Pabi" 86 p
  5. 4.4 Pickpocket's Kryptonite "Uno" 85 p

Luokka 5, Seniori urokset 2014 (Pavlina)

  1. 5.6 Valgetuhkur Boneknapper "Ets" 92 p, lk 1
  2. 5.7 Valgetuhkur Bewilderbeast "Peto" 91,5 p, lk 2
  3. 5.9 Valgetuhkur Café Tobio "Kirp" 91,5 p
  4. 5.3 Dashing Ferrets I am Legend "Benny" 91 p
  5. 5.5 Valgetuhkur Café Cubano "Kuubik" 91 p
  6. 5.1 Hubert 90 p
  7. 5.2 Nightshade's Cookie Monster's Meringue Madness "Monsteri" 90 p
  8. 5.8 Bullberg Harry 90 p
  9. 5.4 Ferret Hill Achak "Achak" -poissa

Luokka 6, Seniori urokset 2016 (Pavlina), suklaa, pastelli, albiino

  1. 6.3 Joker "Eemi" 93 p, lk 1
  2. 6.2 Valgetuhkur Lego Duplo "Kratt" 93 p, lk 2
  3. 6.1 Asser Hunter's Lauri "Lauri" 91,5 p
  4. 6.6 ACH's Mehrunes Dagon "Alvin" 91,5 p
  5. 6.4 Pickpocket's Ocean Waves "Poseidon" 90 p
  6. 6.5 Asser Hunter's Timo "Zorro" -poissa

Luokka 7, Juniori naaraat (Pavlina), suklaa, pastelli, albiino

  1. 7.5 Nightshade’s Cotton Candy "Pörrö" 95,5 p, lk 1
  2. 7.8 ACH’s Sensational Oversight "Naga" 95,5 p, lk 2
  3. 7.1 Asser Hunters Agricola "Savu" 93,5 p
  4. 7.2 ACH’s Eirlithrad "Willow" 93 p
  5. 7.9 Asser Hunters Chydenius "Hope" 93 p
  6. 7.7 Nightshade’s Rocky Road “Nova" 92 p
  7. 7.4 Gaia vom Spreewald "Huisku" 89 p
  8. 7.3 Goldilocks from Sibirskih Afin "Bella" -poissa
  9. 7.6 Nightshade’s Peach Blossom “Luna" -poissa
  10. 7.10 ACH’s Marvelous Mistake "Maru" -poissa

Luokka 8, Juniori urokset (Milan), suklaa, pastelli, albiino

  1. 8.6 Bonsai Ahman Elminster Aumar Of Shadowdale “Vala" 99 p, lk 1
  2. 8.9 Bonsai Ahman Drizzt Do'Urden, the chosen of Mielikki “Risto" 98,5 p, lk 2
  3. 8.1 Hottentott vom Spreewald "Eetu" 97,5 p, lk 3
  4. 8.2 Moonshine Heroes Never Die "Hiro" 97,5 p
  5. 8.4 Nightshade’s Marshmallow “Triton" 97 p
  6. 8.5 ACH’s Addan Deith "Aatu" 97 p
  7. 8.8 Bajnok Huang-Ti 96,5 p
  8. 8.3 ACH’s Bloed Aedd "Miki" 95 p
  9. 8.7 Asser Hunters Häyhä "Kalevi" 93,5 p

Luokka 9, Seniori naaraat 2015 (Misa)

  1. 9.10 ACH’s Deinonychus "Nysä" 93 p, lk 1
  2. 9.4 Jane’s Infinity "Hinni" 92,5 p, lk 2
  3. 9.2 Mustela Borealis’ Catriona "Catriona" 92 p, lk 3
  4. 9.7 Legend of Alexandria "Loa" 92 p
  5. 9.9 Nightshade’s Poison Ivy "Pamela" 92 p
  6. 9.1 Bonsai Ahman Vanda "Vanda" 90 p
  7. 9.3 Pickpocket’s Serene Sunrise "Aviya" 90 p
  8. 9.8 Pätu “Pätu" 89,5 p
  9. 9.11 ACH’s Yutyrannus "Kide" 89 p
  10. 9.6 Bonsai Ahman Vanillodae "Noya" 86,5 p
  11. 9.5 Artio Ferret Alia "Piekku" 83 p

Luokka 10, Seniori urokset 2015 (Misa), suklaa, pastelli

  1. 10.2 ACH’s Eocarcharia "Coco" 90,5 p, lk 1
  2. 10.6 Valgetuhkur Spitfire "Spiti" 90,5 p, lk 2
  3. 10.4 Bonsai Ahman Aeranthes "Aesar 90 p, lk 3
  4. 10.9 Bajnok King Eventine Spark "Max" 89,5 p
  5. 10.8 Nightshade’s Bloodroot "Mino" 89 p
  6. 10.3 ACH’s Baryonyx "Juudas" 88,5 p
  7. 10.5 Bajnok Allanon Spark "Buda" 88 p
  8. 10.7 Nappi 87,5 p
  9. 10.1 Russian Ferrets Lovelace from Kings Landing "Limpa" 87 p

Luokka 11, Seniori naaraat 2016 (Misa), musta soopeli, soopeli, albiino

  1. 11.8 Valgetuhkur Melissa Blue “Melissa" 94,5 p, lk 1
  2. 11.2 Pickpocket's Electra Glyde "Kira" 94 p, lk 2
  3. 11.3 Pickpocket's Softail Deluxe "Pipari" 93,5 p, lk 3
  4. 11.6 ACH's Azura "Zira" 92,5 p
  5. 11.9 Pickpocket's Nausicaä of the Valley of the Wind "Saga" 91,5 p
  6. 11.4 Fast&Furry Ferrets White Agate "Agate" 90 p
  7. 11.7 Pickpocket's Instinct "Iinu" 90 p
  8. 11.1 Fireflame Ferrets Fennekin Delphox "Stumpan" 89,5 p
  9. 11.5 Emma Grandis from Siberian Flowers "Sansa" 89 p

Luokka 12, Seniori naaraat 2016 (Misa), suklaa, pastelli

  1. 12.4 Asser Hunter's Venla "Venla" 94,5 p, lk 1
  2. 12.8 Pickpocket's Whisper of the Heart "Aava" 91 p, lk 2
  3. 12.9 Asser Hunter's Hindriikka "Skaði" 91 p, lk 3
  4. 12.1 Hillbiörns Chuck-El-Viras Nosey Royce "Chewie" 91 p
  5. 12.10 Bonsai Ahman Gwynevere Princess of Sunlight "Navi Glitterbutt the III" 91 p
  6. 12.6 Pickpocket's Mystic "Naga" 90 p
  7. 12.7 Fireflame Ferrets Ponyta Rapidash "Miila" 89,5 p
  8. 12.3 Bella "Mitella" 89 p
  9. 12.5 Bonsai Ahman Lucatiel of Mirrah "Seita" 88,5 p
  10. 12.2 ACH's Meridia "Meri" -poissa

Luokka 13, Juniori naaraat (Misa), musta soopeli, musta

  1. 13.2 Pickpocket’s Cottonmouth "Hile" 93,5 p, lk 1
  2. 13.1 Mustela Borealis Delphine "Delphine" 93,5 p, lk 2
  3. 13.9 Valgetuhkur Moonshine VIP 93 p, lk 3
  4. 13.8 Mustela Borealis Exava "Exava" 93 p, lk 4
  5. 13.5 Pickpocket’s Swooping Evil "Kali" 92,5 p
  6. 13.6 Mustela Borealis Emmara "Emmara" 92,5 p
  7. 13.7 Pickpocket’s Meadow Viper "Rory" 92,5 p
  8. 13.3 Pickpocket’s Cascabel "Nyx" 92 p
  9. 13.11 Mustela Borealis Danica "Danica" 91 p
  10. 13.12 Valgetuhkur Moonshine FAB "Fabi" 91 p
  11. 13.4 Valgetuhkur Floral Lace "Flora" 90,5 p
  12. 13.13 Fast&Furry Ferrets Black Pearl "Blacky" 90 p
  13. 13.14 Pickpocket’s Rainbow Boa "Piina" 90 p
  14. 13.10 Valgetuhkur Moonshine MVP "Bunny Hop" 87,5 p

Luokka 14, Juniori urokset (Misa), musta soopeli, musta

  1. 14.5 Pickpocket’s King Cobra "Chiko" 93,5 p, lk 1
  2. 14.4 Pickpocket’s Thunderbird "Ulappa" 93 p, lk 2
  3. 14.3 Valgetuhkur Moonshine KIS "Kis" 90,5 p
  4. 14.1 Pickpocket’s Royal Phyton "Royal" 89,5 p
  5. 14.6 Mustela Borealis Delvin "Devi" 89,5 p
  6. 14.7 Pickpocket’s Obscurus "Cujo" 89,5 p
  7. 14.2 Pickpocket’s Niffler "Nitro" 86 p
  8. 14.8 Zickan’s Wooper "Noki" 84 p

Luokka 15, Seniori naaraat 2013 (Milan)

  1. 15.4 E-Pic's Name of the Wind "Navi" 92,5, lk 1
  2. 15.3 E-Pic's Bitersweet "Hippu" 91,5 p, lk 2
  3. 15.1 Pickpocket's Cherry Chocolate Kiss "Fiina" 89,5 p
  4. 15.7 Nightshade’s Lucy in the Sky with Diamonds "Hännikäinen" 89,5 p
  5. 15.2 Sierra 86 p
  6. 15.6 Jane’s Briana "Pikkunen" 69 p
  7. 15.5 ACH’s Fragaria Virginiana "Viki" -poissa

Luokka 16, Seniori naaraat 2014 (Milan)

  1. 16.6 Pickpocket’s Rise of the Phoenix "Nera" 96,5 p, lk 1
  2. 16.4 Jane’s Albariño "Lumikki" 93 p, lk 2
  3. 16.9 Fireflame Ferrets Hot Wheels Buick Electra "Bjuck" 93 p, lk 3
  4. 16.7 Jane’s Muscat "Juoletar" 93 p
  5. 16.3 ACH's Sassaflash "Säde" 91,5 p
  6. 16.5 Cosmic Moonray "Nano" 91,5 p
  7. 16.10 Royal Angora Minya " Minya" 90,5 p
  8. 16.2 Golden Bellara Trisha "Hemmu" 90 p
  9. 16.1 Fireflame Ferrets Hot Wheels DieselDoris "Doris" 84 p
  10. 16.8 Bullberg Snow Queen Amanda "Dita" -poissa

Luokka 17, Seniori urokset 2015 (Milan), musta soopeli, soopeli, albiino

  1. 17.2 Bajnok Suleiman Atlas "Tao" 97,5 p, lk 1
  2. 17.3 Jane’s Royal Challenger "Apollo" 96 p, lk 2
  3. 17.1 Bajnok Norrington Harrika "Noah" 95 p
  4. 17.4 Bonsai Ahman Serapias "Rollo" 94 p
  5. 17.6 Nightshade’s Foxglove "Hades" 94 p
  6. 17.5 Lelibel’s Evel Knievel "Bruce" 92 p

Luokka 18, Seniori urokset 2016 (Milan), musta soopeli, soopeli

  1. 18.2 Pickpocket's Breakout "Jax" 97,5 p, lk 1
  2. 18.4 Pickpocket's Blackline "Bentley" 97 p, lk 2
  3. 18.7 Kozel Shelly's Ferrets 96,5 p, lk 3
  4. 18.5 Asser Hunter's Aapo "Hermes" 96 p
  5. 18.1 Dappere Leerling Jager "Rosmo" 95 p
  6. 18.9 Nostrofuretti Ray "Kelmi" 95 p
  7. 18.3 Pickpocket's Night Rod Special "Antero" 94,5 p
  8. 18.6 Nostrofuretti Dino 94,5 p
  9. 18.8 Yasmin’s Ferrets Usi "Susi" 93 p
  10. 18.10 Artio Ferret Behar "Nemo" -poissa

Luokka 19, Juniori naaraat, soopeli (Milan)

  1. 19.7 Moonshine Hanamura "Hara" 98,5 p, lk 1
  2. 19.9 Moonshine I Play To Win "Urd" 98,5 p, lk 2
  3. 19.4 Bonsai Ahman Attitude is Everything “Demeter" 97,5 p, lk 3
  4. 19.1 Valgetuhkur Royal Silk "Ronja" 97,5 p
  5. 19.2 Asser Hunters Svärd "Shea" 96,5 p
  6. 19.11 Pickpocket’s Occamy "Uma" 96,5 p
  7. 19.10 ACH’s Phenomenal Delusion "Lysti" 96 p
  8. 19.5 Bonsai Ahman Break the Rules “Ruby" 95,5 p
  9. 19.8 Bajnok Holunder Iltis "Tossu" 93 p
  10. 19.3 Bonsai Ahman Alassra Shentrantra Silverhand, Witch-Queen of Aglarond “Ciri" 91 p
  11. 19.6 Nostrofuretti Inka "Inka" -poissa

Luokka 20, Juniori urokset, soopeli (Milan)

  1. 20.4 Pickpocket’s Blue Krait "Namu Nastamuumio" 98,5 p, lk 1
  2. 20.11 Moonshine Watchpoint Gibraltar "Tom Bombadil" 98 p, lk 2
  3. 20.5 Asser Hunters Törni "Reino" 98 p, lk 3
  4. 20.7 Asser Hunters Mannerheim "Milo" 98 p
  5. 20.9 Indigo from Sibirskih Afin "Tahvo" 98 p
  6. 20.10 Moonshine King’s Row "Kawaii" 98 p
  7. 20.1 Moonshine Ryūjin No Ken Wo Kurae "Alucard" 97 p
  8. 20.6 Yetti Yasmin’s Ferrets "Yetti" 97 p
  9. 20.3 Bonsai Ahman Johnny SIlverhand “Bailey" 96 p
  10. 20.12 Instagram from Siberian Athens "Ilja" 96 p
  11. 20.2 Fast&Furry Ferrets Black Jasper "Saastamoinen" 95 p
  12. 20.8 Bonsai Ahman khelben black staff arunsun archamage of waterdeep “Gandalf" 95 p